Witaj wśród #amazingtechfreaks

Weź udział w Tech Masterclass od AUCTANE

i wyrusz z nami w niezwykłą podróż!

W roku akademickim 2024/25 AUCTANE zaprasza studentów UZ na sesje teoretyczno-praktyczne, które mają przybliżyć realne wyzwania, przed jakimi stoją dzisiaj specjaliści w branży IT.

Przygotowaliśmy dla Was serię spotkań, w trakcie których nasza ekipa #amazingtechfreaks omówi najważniejsze zagadnienia związane z tworzeniem i wdrażaniem produktu na rynek: wybór technologii, języka oprogramowania, ale także organizację zespołu, komunikację, budowę, rozwój oraz utrzymanie systemu.

Posłuchaj naszych ekspertów:

Wystarczy, że dołączysz do cyklu spotkań, w trakcie których rozłożymy na części pierwsze każde zagadnienie. Praktycznej wiedzy dostarczać będą eksperci AUCTANE z wieloletnim doświadczeniem.

Możesz wziąć udział we wszystkich spotkaniach lub tylko w wybranych. Sprawdź agendę i już teraz zarezerwuj miejsce w kalendarzu na spotkania z nami!

Kim jest współczesny software developer?

Pokażemy, że współczesny developer jest odpowiedzialny za swój kod i zawsze go testuje. Udowodnimy, że wybór języka to drugorzędna sprawa, a nowoczesny software inżynier odnajdzie się w każdej technologii.

14 października

godz. 09:15 – 10:45
s. 115, A-2

Komunikacja, wszyscy o tym mówią – dlaczego.

Dowiesz się, jak wygląda komunikacja w zespole w czasach pracy zdalnej/hybrydowej. Pokażemy, jak procedury i reguły ułatwiają komunikację pomiędzy zespołami.

22 października

godz. 09:15 – 10:45
s. 115, A-2

Programowanie chmurowe

Przedstawimy możliwości AWS’a na podstawie najpopularniejszych komponentów i omówimy różne opcje implementacji infrastruktury z uwzględnieniem zarówno ich plusów jak i minusów.
W wykładzie znajdziesz masę praktycznych przykładów, przypadków użycia oraz często popełnianych błędów.
Odpowiemy sobie również na pytanie, czy we współczesnych czasach jest możliwe hostowanie aplikacji za darmo…? Bo jest możliwe? Prawda?
Nie ważne, czy dopiero startujesz w tym temacie czy jesteś już zaprawionym w bojach Cloud Engineerem. Każdy na pewno znajdzie tu coś wartościowego dla siebie.

22 października

godz. 12:45 – 14:15
aula 3, A-29

React na start: Twoja pierwsza przygoda z frontendem

Te zajęcia to dynamiczny wstęp do świata tworzenia nowoczesnych interfejsów użytkownika. Dowiesz się, czym jest frontend, poznasz podstawowe technologie takie jak HTML, CSS i JavaScript, a także odkryjesz, dlaczego React stał się jednym z najpopularniejszych narzędzi w branży IT.

19 listopada

godz. 12:45- 14:15
s. 106, A-2

CI/CD – Automatyzacja w tworzeniu oprogramowania

Poznasz narzędzia, technologie oraz procesy automatyzujące budowanie i testowanie naszych aplikacji. Pokażemy, w jaki sposób nasze zespoły wdrażają kod do produkcji każdego dnia o dowolnej porze.

13 grudnia

godz. 09:15- 10:45
s. 127

Praca zdalna, hybrydowa czy stacjonarna?

Nauczysz się, czym jest praca hybrydowa i czym się różni od pracy zdalnej, a także czym jest praca asynchroniczna – jakie ma wady i zalety.

Termin podamy wkrótce.

Obsługa błędów i logowanie

Czyli o tym, jak prawidłowo konstruować komunikat błędu, gdzie go zalogować? Dlaczego ważne są kody błędów? Czego nie zwracać ze względów bezpieczeństwa?

Termin podamy wkrótce.

Rozwój osobisty w pracy

Szkolenia, konferencje, wymiana wiedzy. Czy w pracy jest czas na rozwój? Jak planować ścieżkę rozwoju, by ułatwiała nam pracę.

Termin podamy wkrótce.

Projektowanie interfejsów API

Dowiesz się ,jak poprawnie zaprojektować API, by później nie zwariować. Na co zwracać uwagę, co się sprawdza, a co już na starcie lepiej wyrzucić do kosza.

Termin podamy wkrótce.

Jak wybrać odpowiednią architekturę oprogramowania?

Jakie są rodzaje architektur oprogramowania? Która architektura dla mojej aplikacji będzie najlepsza i czy aby na pewno bycie zawsze trendy jest najlepszym wyborem?

Termin podamy wkrótce.